Live SEA Games 31 May 18: Find the owner of the 100m gold medal, “tired hands” counting medals
Subject
Hour
Content
Ring
Athletes
Badminton
10:00 a.m
Draw for 05 personal content
SHOOT
GUN
9:00-9:30
10m Rifle Hoh shit team contract
Qualifier 1
VIETNAM
NGUYEN THANH NAM
VIETNAM
NGUYEN HUYEN TRANG
VIETNAM
ROOM VIETNAMESE USE
VIETNAM
PRICE CHARGES
9:50-10:10
10m Rifle Hoh shit team contract
Qualifier 2
9:00-12:00
25m women’s sport pistol
PHAM THI HA
MILLION ROSE
BUI THUY THU THU
11:00-16:00
Flying Saucer Trap Female
Round 1
HOANG THI TUAT
NGUYEN THI TUYET MAI
NGUYEN THI HAI LY
Archery
9:30 am – 11:30 am
Women’s single-stringed team gold medal
Men’s 1-string team gold medal picture
Medal paintings
DO THI ANH NGUYET
HA THI NGOC
NGUYEN THI THANH NHI
CHU DUC ANH
NGUYEN DUY
LIFE AGRICULTURE
13:00-15:00
Men’s and women’s double bronze medal with 1-string bow
Individual bronze medal with 1 string male bow
Medal paintings
AGRICULTURE VAN LINH; DO THI ANH NGUYET
LIFE AGRICULTURE
3:30 p.m
Awarding medals
MUAY
14:00
Countervailing
Men’s 54KG weight class
(S Male Elite – 54kg)
Type
Huynh Hoang Phi
Canoeing
10:00
Final
1000 K1 Men Final
Phan Van Loc
10:10
Final
1000 C2 Women’s Final
Truong Thi Phuong Nguyen Thi Ngan
10:25
MEDAL AWARDING
10:50
Final
1000 C4 Men Final
Pham Hong Quan
Hien Nam
Tran Thanh
Nguyen Quoc Toan
11:00
Final
1000 K4 Men Final
Tran Van Vu
Vo Duy Thanh
Tong Hoang Nam
Tran Van Danh
11:15
MEDAL AWARDING
Judo
13.00
ARRIVE
15.00
Katame no kata
Vietnam
Nguyen Thuy Hai Chau
Mai Thi Bich Tram
Vietnam
Tran Le Phuong Nga
Nguyen Tuong Vy
Kodokan goshin jutsu
Vietnam
Tran Quoc Cuong
Phan Minh Hanh
Vietnam
Nguyen Cuong Thinh
Ha Minh Minh Duc
Fencing
10:00
Men’s Team Willow Sword
1/8
Nguyen Minh Quang
Nguyen Van Hai
Pham Quoc Tai
Cao Minh Duyet
11:00
Female comrade Sword Slash
1/4
Bui Thi Thu Ha
Phung Thi Khanh Linh
Do Thi Tam
Pham Thi Thu Hoai
11:00
Men’s Team Willow Sword
1/4
12:00
Female comrade Sword Slash
Final
ATHLETICS
Time
Content
Ring
Athletes
Afternoon
Athletics
4:00 pm
100m South
Qualifier 1
Ngan Ngoc Nghia
16:05
Male high jump
Final
Vu Duc Anh
16:10
100m South
Qualifier 2
Trinh Viet Tu
16:15
Javelin Throw Female
Final
Lo Thi Hoang
16:20
100m Women
Qualifier 1
Hoang Du Y
16:50
10,000m Women
Final
Pham Thi Hong Le
Lo Thi Thanh
17:35
100m South
Final
Ngan Ngoc Nghia
Trinh Viet Tu
17:45
100m Women
Final
Hoang Du Y
17:50
Awarding the Women’s Javelin Throw medal
18:00
Awarding the Women’s 10,000m Medal
18:10
4x400m Women’s Relay
Final
Hoang Thi Ngoc, Nguyen Thi Huyen, Khuat Phuong Anh, Nguyen Thi Hang, Quach Thi Lan, Nguyen Thi Ngoc
18:20
Men’s 100m medal award
18:30
Awarding the Women’s 100m Medal
18:40
4x400m Men’s Relay
Final
Le Ngoc Phuc, Tran Nhat Hoang, Luong Van Thao, Quach Cong Lich, Phan Khac Hoang, Tran Dinh Son
18:50
Awarding medals 4×400 Women’s Relay
7:00 pm
Men’s High Jump Medal Award
19:10
Awarding medals 4×400 Men’s Relay
Boxing
17:00
63 Kg -69 Kg (M69kg)
Elimination round, qualifying round
TRAN DUC CHOICE
48 Kg – 51 Kg (W51kg)
Elimination round, qualifying round
NGUYEN THI TAM
57 Kg – 60 Kg (W60kg)
Elimination round, qualifying round
TRAN THI LINH
Awarding medals
Taekwondo
14g – 19g
63kg Men
74kg Men
53kg Female
57kg Female
73kg Female
Karate
09:00
Female individual kata
first
Nguyen Thi Phuong
09:25
Male individual kata
first
Pham Minh Duc
09:50
Women’s individual kumite -50kg
first
Dinh Thi Huong
10:00
Men’s individual kumite -60kg
first
Vo Van Hien
10:35
Men’s individual kumite -67kg
first
Dang Hong Son
10:55
Women’s individual kumite -61kg
first
Nguyen Thi Ngoan
18:05
Awarding medals
Swim
1500m Women’s Freestyle CK
Afternoon Finals
Vo Thi My Tien
Dang Ai My
9:00-9:02
50m Male frog
Type
Pham Thanh Bao
Le Trong Phuc
9:02-9:06
Women’s 50m Freestyle
Type
Pham Thi Van
Le Quynh Nhu
9:06-9:13
200m Freestyle men
Type
Hoang Quy Phuoc
Nguyen Huy Hoang
400m Women’s Mix
Afternoon Finals
Nguyen Thi Nhat Lam
Pham Nguyen Nhu Y
9:13-9:17
200m Mixed men
Type
Tran Hung Nguyen
Le Nguyen Paul
9:00 AM
4x100m Women’s Mix
Type
18:00-18:20
1500m Freestyle women’s freestyle
Final
Vo Thi My Tien
Dang Ai My
18:20-18:30
50m Male frog
Final
18:30-18:39
Women’s 50m Freestyle
Final
18:39-18:51
200m Freestyle men
Final
18:51-19:05
400m Women’s Mix
Final
Nguyen Thi Nhat Lam
Pham Nguyen Nhu Y
19:05-19:17
200m Mixed men
Final
19:17-19:31
4x100m Women’s Mix
Final
Pham Thi Van
Vu Thi Phuong Anh
Le Thi My Thao
Vo Thi My Tien
CHESS
9 o’clock
Rapid chess
Teammate
Game 1, 2, 3
Le Quang Liem
Tran Tuan Minh
Pham Le Thao Nguyen
Vo Thi Kim Phung
4:00 p.m
Game 4, 5
Le Quang Liem
Tran Tuan Minh
Pham Le Thao Nguyen
Vo Thi Kim Phung
Chess
09:00 -12:00
Individual male standard flag
4
Dang Cuu Tung Lan
Vu Quoc Dat
09:00 -12:00
Individual female standard flag
4
Nguyen Hoang Yen
Le Thi Kim Loan
Soccer
4:00 pm
Female
Vietnam – Myanmar
4:00 pm
Futsal
Vietnam – Myanmar
Basketball
17:00 -19:00
5×5 female
Vietnam – Indonesia
Sepak Takraw
09:00
Couple of guys
Board
Vietnam – Myanmar
11:00
Women’s Doubles
Board
Vietnam – Cambodia
1:00 pm
Couple of guys
Board
Laos – Vietnam
15:00
Women’s Doubles
Board
Vietnam – Laos
Beer
10:00
Carom 1 tape
Pham Quoc Tuan
Nguyen Tran Thanh Tu
10:00
Snooker
Kieu Thien Khoi
18:00
Pool 10 balls
Duong Quoc Hoang
14:00
Pool 10 women’s balls
Huynh Thi Ngoc Huyen
Iron ball
09:00
Male trio
Elimination round, qualifying round
Ngo Ron, Vo Minh Luan, Tran Thach Lam, Cao Xuan Toan
Set three female
Elimination round, qualifying round
Nguyen Market Cam Duyen, Nguyen Thi Lan, Thach Thi Anh Lan, Tran Le Lan Anh
Tennis
From 10 o’clock
Women’s Doubles
1/16
Fodor CSILLA (VIE) /
Savanna GLASS NGUYEN (VIE)
Men’s singles
1/16
JIANG TRINH LINH (VIE)
Women’s Singles
1/16
Chanelle VAN NGUYEN (VIE)
After 14:00
Couple
1/8
Quoc Khanh LE (VIE) / Fodor CSILLA (VIE)
Volleyball
Beach
09:00
Female
Vietnam – Philippines
14:00
male
Vietnam – Philippines
Volleyball
in the home
17:00
male
Vietnam – Myanmar
Bowling
9:00
4 Men’s Team Competition Phase 1
Pham Thai Binh
Huynh Quoc Su Binh
Le minh Duc
Le Lam Tung
13:15
4 Women’s Team Competition Phase 2
Nguyen Thi Huyen Thao Nguyen Thi Hien
Ha Dieu Huong
Tran Thu Thuy
Exercise
art
10:00-16:30
Individual Qualifiers
Nguyen Ha My
Ngo Hai Yen
Sport
electronic
15:00-19:30
PUBG MobilePersonal
Final
Nguyen Dang Tien
Le Hoai Nam
Dang Tuan Anh
Vu Hoang Hung
Phan Van Dong
Mac Anh Hao
13:00-20:30
League of Legends: Wild Rift – Female Teammate
Elimination round, qualifying round
Le TraMy
TaThiHa Trang
Nguyen Thi Bich
NguyenThaoHuyen
Le Thu Phuong
Le Ngoc Tam Nhi
LuongKhanh Hoa
Archery
9:00 am – 11:00 am
Compete with 1 String Men and Women
1/8; 1/4; 1/2
Nong Van Linh
Nguyen Duy
Nguyen Thi Thanh Nhi
Do ThiThanh Nguyet
13h00-14h15
CompetitorsCompetitors 1 string Men, Women
1/4; 1/2
Nguyen Thi Thanh Nhi
Do ThiThanh Nguyet
Ha Thi Ngoc
Badminton
9h00
Female teammates
Semifinal
Vietnam-Indonesia
14h15-15h35
Content Competition
Men’s – Women’s Doubles 1 string bow
1/4; 1/2
Do ThiThanh Nguyet
Nguyen Duy
Fencing
10:00
Female TeammateSword Willow
1/8
Do Thi Anh
Nguyen Thi Thu Phuong
Nguyen Thi Thu Phuong
Ha Thi Van Anh
12:00
Female TeammateSword Willow
1/4
14:00
TeammateSwordBadge
1/4
Nguyen Tien Nhat
Nguyen Phuoc To
Dang Tuan Anh
Tran Ut Ngoc
17:00
TeammateSwordBadge
Final
Iron ball
13h00
Pair male Female
Semi-final
Thach Phan Na Ra – Nguyen Van Quang
Set three coordination 2 female 1 male
Semi-final
Nguyen Market Exam – Nguyen Thi Thuy Kieu – Ly Ngoc Tai
Basketball
7:00 pm
Circle
Singapore – Vietnam
Billiards
14:00
Final
Nguyen Tran Thanh Tu
at Blogtuan.info – Source: 24h.com.vn – Read the original article here